Įkraunama...
Įkraunama...

Vegetacinė distonija III

Sveiki visi, tikiuosi paieška nesudurniavo ir parodė man visas temas, susijusias su šia bėda. Kviečiu prisijungti!

Kovoju su sia ir kitomis bedomis jau antrus metus ir galiu pasigirti, kad letai, bet situacija gereja. Geriu AD, geriau ivairiu nerima slopinanciu. Meciau rukyti. Stengiuosi i gyvenima ziureti optimistiskiau, taciau juk ne visada viskas sekasi kaip mes norime 4u.gif

Sia tema sukuriau tam, kad pasidalintume savo sveikimo receptukais, neturiu omeny psichika veikianciu vaistu, nors dauguma butent juos ir geria, apart to galima daryti ivairiu pratimu, derinti maista, gerti zoleles ir pan. Buciau dekinga jei pasidalintumete savo istorija ax.gif

II tema 4u.gif
Atsakyti
As nezinau ar turiu ar turejau sia liga , nenustate tokios , bet su tokiais isgyvenimais man teko susidurti ir gyventi net pora metu , bet tai greiciau vadinau didziule baime ir nerimu.... ir kas skaudziausia tai kad sveikas zmogus tikrai nesupras ka tai reiskia , bet as manau kad sia liga beprasmiska gydyt vaistais , tera tai slopinimas , o reik rast priezasti kodel visa tai vyksta.... mano atveju tai buvo nepilnavertiskumo jausmas didelis nepasitikejimas
Atsakyti
O sakykite, kuo daugiau pasireiškia ši liga?
Atsakyti
Visiems skirtingai pasireiskia, vieniem panikos atakomis, sirdies permusimais, spaudimo sokinejimais, svaigimais, silpnumais, tirpimais, galvos skausmais, smaugimo pojuciu, nevalingais raumenu susitraukimais ir pan. As neturejau tik sirdies problemu, visom kitom Dievulis apdovanojo ax.gif
Atsakyti
man nebuvo tik tirpimu ir raumenu susitraukimu o visi kiti buvo
Atsakyti
QUOTE(lucero @ 2009 02 24, 15:58)
man nebuvo tik tirpimu ir raumenu susitraukimu o visi kiti buvo

Rasai "buvo", vadinasi pavyko pasveikti?
Atsakyti
Buna ir dabar kartais bet nevadinu to liga , greiciau padidejusiu nerimu , o ligu man taip uztenka .... ir jus geriau sakykit buvo , nes kol sakysit man yra yra yra sita beda tai ji ir bus biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki, nesenai atsitiko toks dalykelis, sedint darbo kedeje - kaklo, krutines srityje buvo atsirades skausmas, norejosi net cypti, po keliu dienu sukiojant kakla jautesi siokie tokie mazi skausmai, paskui - dingo.

Po keliu dienu nuejau pas daktare, kad atliktu kelis tyrimus ir labiausiai nustebino EKG:

Palyginus kardiograma gauta pas gydytojus su pateikta zemiau esancioje nuorodoje (EKG aprasymas):

http://www.davita-sh...nstruments.html

T sritis buvo pakankamai lygi, o prie isvadu buvo parasyti jog tai gali buti vegetuojanti Distonijos pozymis. Klausimas butu toks, kiek realu tokios ligos pasireiskimas?

Pridedant apie save: daug nervuojuosi, fizinis aktyvumas geras, mityba vidutiniska.

Pagarbiai Valdas
Atsakyti
Labutis, jungiuosi i jusu bureli ir pas mane si ta problemike, pradzioj reiskes vien tik alpimais, kurie buvo paaiskinami kad isaugsiu, o dabar kai praradau samone tai sugebejau stipriai susimust nosi, prasiskelt ir galva susitrenkt, pasekoje to jau metai laiko lydi itin mazas kraujo spaudimas, galvos skausmai, pastovus nuovargis, miego trukumas, apetito stoka, sukudau labai, nerimas, bet jo kaip cia skaiciau pas mane mazai gana, daugiau tokie bendri fiziniai negalavimai, silpnumas, jau kai krenta spaudimas tai ir voliuojuos ant grindu, atrodo tik gulek lovoj, ir ka israse raminamuju, seimos daktare sirdziai stiprinanciu. bet su tokia savijauta kai jauties mirtinas ligonis kiekviena diena ir kai tie vaistai nepadeda veda i nevilti.... verysad.gif
Atsakyti
Sveiki, vegetacine distonija pas mane beveik trys metai... o prasidejo viskas nuo traumos akies ir persalimo... bet mano sirdis sako kad as letai ejau i tai, letai ejau i visa sita nesibaigiant kosmara,jauciu kad pati mintim prisisaukiau., as jau nustojus seniai pas daktarus vaiksciot, nepripazistu jokiu cheminiu antidepresantu (net nebandziusi per savo uzsispyrima), nei psichoterapeutu... o Nieks nieko neranda, pazistama daugumai 4u.gif .. galvos svaigimas, akyse liejimasis, silpnumas, buna atgriuvimai kai negaliu nieko daryt... bet kas idomiausia per situs visus baisumus sutikau ir pamilau zmogu... jis zino mano beda, bet nezino kaip padeti, bet supraskit viena kad kiti ne neisivaizduoja ka jus jauciat kol nepatiria.. taigi turime nepasiduoti ir tik patys, tik patys iseit is viso sito... tiek visko isbandziusi, bandau toliau, aisku is naturaliu gydymu,, kazkur skaiciau kad po skaudaus ivykio ar traumos zmogui reikia atsigauti tris metus, taigi ta riba man arteja, gal tikrai viskas baigsis biggrin.gif noriu visus padrasinti ir pagalvti apie tai, kad matyt viskas vyksta ne be priezasties, kad turime save myleti net tokius.. doh.gif laikykites wub.gif
Papildyta:
QUOTE(maža mazgė @ 2009 02 24, 11:03)
Sveiki visi, tikiuosi paieška nesudurniavo ir parodė man visas temas, susijusias su šia bėda. Kviečiu prisijungti!

Kovoju su sia ir kitomis bedomis jau antrus metus ir galiu pasigirti, kad letai, bet situacija gereja. Geriu AD, geriau ivairiu nerima slopinanciu. Meciau rukyti. Stengiuosi i gyvenima ziureti optimistiskiau, taciau juk ne visada viskas sekasi kaip mes norime  4u.gif

Sia tema sukuriau tam, kad pasidalintume savo sveikimo receptukais, neturiu omeny psichika veikianciu vaistu, nors dauguma butent juos ir geria, apart to galima daryti ivairiu pratimu, derinti maista, gerti zoleles ir pan. Buciau dekinga jei pasidalintumete savo istorija  ax.gif



O receptukai mano tokie: akupunktura, b vitamino ampules, dabar lankau joga, bet cia reikes laiko, pamenu akupunktura plius vitaminai buvo prikele is numirusiu, tiesa trim menesiam .. smile.gif) kad pasveikti mes turime visiskai keisti savo poziuri, o pirmiausia aplinka, nes pasikeits aplinkai pasikeicia mintys.. vienas is didziausiu vaistu - meile, kuri priima tave su visom baimem, nenorejimais ir liudnumais, kazkas is auksciau niekada nepaliks jusu vienu kenteti, jei atsiuncia blogumus sveikatoj, papildo kitose srityse smile.gif tiesa dar bandzius esu bioenergetika, ko as tik nebandzius, rasykit jei ka i privata smile.gif) NEPASIDUODAM
Atsakyti
Sveikutes, as irgi prisijungiu, jei jus nieko pries smile.gif As sergu vd su pertraukom jau turbut 12 metu, kur tik nebuvus, turbut pas puse kauno neurologu ir psichiatru, vis pageriu vaistu, lyg pagereja, nutraukiu-vel blogai, taip ir tesiasi pasaka br galo. |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||Pries 2 men buvau pas bioenergetika, sake as tau padesiu iseiti is vaistu ir viskas bus gerasi, isbuvau siaip ne taip 2,5 be vaistu sav.,.tai buvo taip blogai, kad kiekviena vakara galvodavau kad jau nebeatsikelsiu ryte, mirsiu ir viskas. Tai po 2 men. vel nuejau pas psh, dabar sntra savaite geriu cipralex, bet dar nelabai pagerejo, pavargau be galo nuo tokios savijautos, gal galite kas pagelbeti, gal koki gera gydytoja kaune zinote ir jau pasveikote, labai buciau dekinga. Dar eisiu magneta darytis del IS, labai nervuojuosi, bet reikia.lauksiu zinuciu, ir labai aciu is anksto 4u.gif
Atsakyti
Paimta is MedicinaVisisiems :
Visi mes žinome, kas yra stresas. Nėra žmogaus, kuris jo nebūtų išgyvenęs. Stresas - tai įtampa, nerimas, neišspręsta problema. Stresą išgyvena ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, ir pasireiškia jis visiems vienodai: organizmas mobilizuojasi spręsti gyvybiškai svarbų uždavinį, gelbėtis nuo pavojaus. Nors yra ir skirtumų - gyvūnams visi pavojai akivaizdūs, o žmogus gali išgyventi ir įsivaizduojamus bei pasąmoningus pavojus: kažkas vyksta prieš mūsų norą, kažkas galbūt mūsų atžvilgiu ne taip pasielgė; kažkas gyvenime iš esmės pasikeitė arba - jau seniai niekas nepasikeitė... Štai ir kyla įtampa, tačiau ne akivaizdi, o užslėpta. Ir į ją mes reaguojame ne tik psichologiškai, bet ir visų kūno organų veiklą sąlygojančia vegetacine nervų sistema, kurios veiklos pakitimus jaučiame fiziologiškai.
Kaip dažnai mes pertempiam savo vegetacinę nervų sistemą! Nuolatiniai jos perkrovimai, nuolatinė įtampa lemia negalavimus. Apskritai vegetacinės reakcijos - nuo širdies veiklos sutrikimų ligi žarnyno sveikatos problemų - įprastos mūsų gyvenime, kupiname stresų, nerimo, įvairiausių baimių. Ne veltui psichologai praėjusį XX amžių pavadino "nerimo amžiumi".
Nors dauguma žmonių svarbiausiais laiko savus psichologinius išgyvenimus, tačiau savo kūno vegetacinių reakcijų į juos nepastebi. Kiti, priešingai, šias vegetacines reakcijas labai gerai sugeba atsekti, tačiau tada tai vyksta vadinamojo psichologinio emocijos komponento sąskaita. Taip gali vykti dėl kelių priežasčių:
* Neretai atitinkamą emociją keliantis psichologinis konfliktas dėl daugelio priežasčių gali būti užgniaužtas ir nustumtas labai giliai į pasąmonę. Tokiu atveju žmogus tiesiog nė neįtaria, kad turi psichologinių problemų, o jeigu ir atranda jas, tai dažniausiai visiškai ne tokias ir ne tas.

* Kai kurie mūsų tiesiog neteikia reikšmės savo psichologinei būsenai, emocijoms, nemano, kad dėl jų reikėtų susirūpinti, yra įsitikinę, kad "tvirti žmonės" turi ignoruoti savo nerimą. Todėl jie sutelkia dėmesį vien į kūniškus negalavimus, nė neįtardami, kad tai ir yra jų pačių "pažabotų" emocijų išraiška. Toks žmogus galvoja maždaug taip: "Visokie jauduliai - tai niekis, žmogus neturi leistis jų valdomas. O štai širdis - tai jau rimta, tai pavojinga, tai problema!" Tokiu atveju toks žmogus iš esmės tampa savo "tvirtos valios" auka: jis sugeba kontroliuoti emocijas, be tik sąmoningai suvokiamą, psichologinę jų "viršūnę". Tuo tarpu organizmo neapgausi - vegetacinė sistema tokiam cenzoriui paprasčiausiai nepaklūsta ir nepaisant visų "gydymosi" pastangų ir toliau atkakliai primena apie save.

* Neretas mūsų daug anksčiau pastebi savo išgyvenamo nerimo kūniškas apraiškas, negu suvokia, jog yra visiškai natūraliai sunerimę dėl absoliučiai su jų sveikata nesisiejančių priežasčių. Norint įsisąmoninti, jog mus kamuoja būtent psichologinis nerimas, reikia laiko, nes jausti ir tą jausmą įsisąmoninti - toli gražu ne vienas ir tas pats. Mes, pavyzdžiui, galime įsimylėti, o suvokti tai tik po kelių savaičių, mėnesių, netgi metų.
Taip yra ir su nerimu: žmogus išgyvena jį, tačiau yra įsitikinęs, jog taip nėra. Jis esą tik sprendžia "gyvenimiškai svarbius" uždavinius, todėl yra įsitempęs. Vidinę įtampą jis suvokia kaip normalią būseną, netgi būtiną susitelkiant. Netgi miego sutrikimai jam - atsidavimo tikslui, minčių, kaip jį pasiekti, pasekmė.
Iš tikrųjų toks žmogus išgyvena stresą ir vidinę įtampą, kurie, savaime suprantama, sukelia vegetacinius pokyčius. Visiškai tikėtina, jog tokioje situacijoje susirūpinimas dėl savo sveikatos aplenks išgyvenamo nerimo įsisąmoninimą. O toliau kaip įprastai: pradžioje atkreipiame dėmesį į simptomus, po to pradedame galvoti, jog "su širdele kažkas ne taip", dar po to skubame pas gydytojus ir... nerimastingai imame laukti eilinio priepuolio pasikartojimo.. Tik paskutinėje "ligos" fazėje, beje, geriausiu atveju, susiprantame ieškoti psichoterapeuto pagalbos. Nuo to ir reikėjo pradėti.
Kaip žmogus sugebės įvertinti savo vegetacinės nervų sistemos reakcijas iš dalies priklauso nuo to, ar jis yra susipažinęs su emocijų kilimo ir pasireiškimo mechanizmais. Jeigu tokių žinių nėra, jis greičiausiai palaikys savo perdėtas, tačiau visiškai natūralias vegetacines reakcijas kaip "nesveikos širdies", "kraujotakos problemų" ir pan. simptomus, gal net ims laukti "greitos ir neišvengiamos mirties".
Reikia pripažinti, kad vegetacine distonija (organizmo veiklos funkciniai sutrikimai) mes mokame pirmiausiai už dėmesio savo dvasiniam gyvenimui trūkumą. Jeigu žmogus iš tikro rūpintųsi savimi, jeigu įsigalėtų suvokimas, kad mūsų gyvenimo kokybė pirmiausiai priklauso nuo mūsų pačių psichologinės būsenos, jeigu galiausiai mes rimtai gilintumės į savo psichologiją ir išmoktumėm iš anksto užkirsti kelią galimoms psichologinėms problemoms, tikriausiai apskritai galėtumėm užmiršti, kas tai yra. Tačiau kol kas, deja... To pasekmė - dvasinis sąmyšis ir jo sąlygoti fiziniai negalavimai.

Įtakos turi ir kiekvieno mūsų savo organizmo "vidinio gyvenimo" suvokimo specifika. Šie skirtumai gali būti ganėtinai esmingi. Vieni, pavyzdžiui, absoliučiai "kurti" savo širdies ritmui, padidėjusiam kraujo spaudimui, skrandžio sutrikimams ir pan. Kitaip tariant, nekreipia į juos dėmesio. Kiti, priešingai, juos junta taip ryškiai, jog pasireiškus net menkiausiems sutrikimams nebeturi nei jėgų, nei sveikos nuovokos susidoroti su tuo. Mokslininkai nustatė, jog dalies iš mūsų organizmai streso atveju patiria intensyvesnes vegetacines reakcijas, negu kad jos pasireiškia kitimus.
Vadinasi, tarp mūsų yra tokių, kurių vegetacinės reakcijos stipresnės bei ryškiau suvokiamos, o ir pats emocinis reagavimo į jas bei į aplinką procesas vyksta intensyviau. Kitų žmonių ir emocijos, ir vegetaciniai požymiai silpnesni. Pastariesiems reiktų manyti, pasisekė, o pirmiesiems, deja, ne. Todėl jeigu priklausote pirmajai grupei, turėtumėte atsiminti, jog vegetaciniu požiūriu esate sudėtinga asmenybė - tarsi "mašina", kuriai būdinga "pačiai užsivesti".
Tokiu atveju emocinės reakcijos sukelia vegetacinių reakcijų perteklių. Kartu šie vegetaciniai pasireiškimai ryškiau suvokiami, kas savo ruožtu dar labiau sustiprina emocines reakcijas. Joms sustiprėjus, stiprėja ir fizinio diskomforto pojūtis, ryškėja vegetaciniai požymiai. Būtent tas ypatingas jautrumas savo organizmui ir nulemia tai, jog tokie žmonės pagrindine savo problema yra linkę laikyti ne išgyvenamą nerimą ir ne savo emocinį nestabilumą, o kūniškus tokių emocinių būsenų išraišką. Todėl tokiais atvejais suprasti, kad tapome savo emocinės būsenos, o ne kokių nors realių ligų aukomis, gana sunku.
Atsakyti